Välkommen till Elite Palace Hotel
Centralt med mycket att erbjuda
Hos oss bor ni bekvämt i centrala Vasastan i Stockhom, som erbjuder en fridfull miljö med närhet till tunnelbana, bussar och flygbussen som stannar precis utanför. I hotellet finns den italienska restaurangen Panza, gastropuben The Bishops Arms och Vana spa med bastubad, gym och välgörande behandlingar.
För att se vägbeskrivning till 3Arena, klicka här
Läs mer om hotellet
Erbjudande
- 15 % rabatt på mat och alkoholfri dryck i restaurang Panza
- 2 för 1 på spaentré samt 15 % på alla behandlingar på Vana Spa Vasastan – boka på stockholm@vana.se
Villkor
- Bokning görs direkt till restaurangen och spat.
- För att ta del av erbjudandet behöver du på plats kan styrka ditt medlemsskap i Jehovas Vittnen.
Palace Playground
Upptäck fantastiska Palace Playground – barnens eget hotell i Vasastan. Här kan barn som är 4–12 år leka under trygga former, medan ni föräldrar njuter av egentid på Vana Spa eller i en av våra mysiga restauranger. Ge era barn en oförglömlig upplevelse med bus och lek bland bollhav, rutschbana, biograf och massor av annat skoj. Välkommen in till Palace Playground!
Vana Spa i Vasastan
Stig in till oss på Vana Spa, ett av Stockholms största spa och gym. Här kan du koppla av i en elegant miljö med tillgång till pool, jacuzzi, ång- och torrbastu, aromarum och ett 300 kvm stort gym. Unna dig en lyxig spabehandling eller boka in ett träningspass. Hos oss finns alla möjligheter till en avkopplande dag med träning och spa i en elegant och inspirerande miljö. Vana Stockholm ligger i Elite Palace Hotel, mitt i mysiga Vasastan. Kom förbi för en avkopplande spadag och upptäck fördelarna med att bli medlem. På Vana Spa i Vasastan, Stockholm kan du välja bland härliga spabehandlingar som massage, ansiktsbehandling och lyxiga signaturbehandlingar, utmanande träningspass med personlig träning och total avkoppling. Vi erbjuder även möjlighet att bo kvar på hotellet för en komplett spa weekend. Varmt välkommen!
Vägbeskrivning till 3Arena
Det är nära till kommunikaitoner och det finns flera alternativ att ta sig till arenan. Här är vägbeskrivning på hur du tar dig kommunalt till 3Arena. Vill du ha hjälp att boka en taxi är du välkommen att kontakta receptionen.
-
Gå till S:t Eriksplan, ca 10 min promenad.
-
Ta tunnelbana linje 17 eller 19 mot Skarpnäck / Hagsätra.
-
Kliv av vid Gullmarsplan.
-
Byt till Tvärbanan mot Sickla och gå av vid Globen.
-
Därifrån är det bara några minuters promenad till 3Arena.
Restid: cirka 25–30 minuter.